Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nga Lart Ti Na Shikon

pyes nganjeher veten:
ata yje kush jan?
ata yje jan personat
qe ne shum i duam

shikoj lart ne qiell
dhe flase me keta yje
athua ne nje yll
eshte gjyshja ime

me ka marre malli,oj gjyshe
aq shum per ty
besoj se ti nga lart na shikon
prandaj te lutem oj gjyshja
na mbroje ne

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet