Më mbaj mend (për 1 muaj)

11 Nentor

11 nentor
kjo dite e mallkuar
ne kete dite zoti
mori personin qe e dua

pse bre o zot
a eshte ky denim
pse e more gjyshen time
dhe na le plot pikellim

a e di se kur te vije kjo dite
do ta kujtoj gjyshen
dhe duart e saj te buta
te buta qe me preknin fytyren

edhe pse ti vdiqe oj nena ryve
ne nuk do te harrojm ty
dhe te betohem per kete jete
se do te kujtojm ty.

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet