Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Gjyshërit

Eshte Gjyshja Ime

ti oj gjyshja ime e dashur
o sa shum te dua
qdo deshir qe ta kerkoj
ti ma ploteson mua

ajo dora jote e but
kur te me prek mua
me duket qe jam
duke fluturuar

nuk e di a me beson ndokush mua
gjyshen time shum e dua
dhe gjith do ta dua.

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet