Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Nënë

Ajo që më mësoi të flas
Ajo që më mësoi të lexoj
Ajo është nëna ime
Që shumë e dashuroj.

Ajo është e vetmja femër
Që s'të do për interes
Ajo është e vetmja femër
Që për mua të keqen e urren.

Nënë e ëmbla nënë
shumë te dashuroj
dashurinë qe ma dhe mua
unë kurr s'do ta harroj.

- poezi nga Edona Aliaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  56

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet