Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Bujari - Perseri Fajtor Jam Une  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

07/07/2017

2017-07-07T17:35:34+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Perseri Fajtor Jam Une" kënduar nga Edona Bujari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Edona Bujari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sefe Duraj - Perseri Fajtor Jam Une

2x
perseri, fajtor jam un,
edhe pse, te deshta shum,
nuk e di, pse shpirtin po ma then,
po te pres, me mall gjdo dit,
por ti nuk po vjen

Askush ne ket bot zemer tjeter nuk me mbet
Shum veshtir e kam tani te jetoj veq vet
Po te pres nuk esht von nese malli pak te merr
Dua prap ta ndegjoj zanin veq njeher

2x
Eja po te pres sonte, Malli po me djeg
Eja se po vuaj shume, Pa ty sekam leht
Dikur ne ishim bashk krejt ti pata fal
Mos harro zemren time
Dashurin e par

2x
Perseri, fajtor jam un,
edhe pse, te deshta shum,
nuk e di, pse shpirtin po ma then,
po te pres, me mall gjdo dit,
por ti nuk po vjen

Askush ne ket bot zemer tjeter nuk me mbet
Shum veshtir e kam tani te jetoj veq vet
Po te pres nuk esht von nese malli pak te merr
Dua prap ta ndegjoj zanin veq njeher

2x
Eja po te pres sonte, Malli po me djeg
Eja se po vuaj shume, Pa ty sekam leht
Dikur ne ishim bashk krejt ti pata fal
Mos harro zemren time
Dashurin e par

Lalushi - Perseri Fajtor Jam Une

Perseri te dua shummm edhe pse po rri pa gjumm nuk e di a pot bjen men mos em shti oj zemer me pre naj venn.(2x)

Eja poo te pres sonte se vet u merdhina eja po te pres se mkalli vetmia dikur ishim bashk e u kan ma nxet mos harro zemren time dashurin e msheft

Perseri te dua shum edhe pse po rri pagjumm nuk e di apot bjen nmen mos em shtin oj zemer me pre naj ven.(2x)

Eja po te pres sonte se vet u merdhina eja po te pres se me kalli vetmia dikur ishim bashk e u kan ma nxet mos harro zemren time dashurin e fshehte(3x)
Më Shumë Këngë Nga Edona Bujari:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet