Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Gjinaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
BIOGRAFIA: Edona Gjinaj është një këngëtare e njohur. Edona Gjinaj ka filluar të ndërtojë karrierën e saj në Zvicër. Eshtë me prejardhje nga Gjakova, por ka lindur dhe është rritur në Zvicër dhe aktualisht vazhdon studimet profesionale në WIAM. Ka marrë mësime për kanto prej 11 vjetësh: 2 vjet muzikë klasike dhe 9 vjet pop. Gjithashtu ka kryer edhe rreth 5 vjet trajnim vokal. Flet shumë mirë Gjermanisht, Anglisht dhe Shqip. Ka bashkëpunuar me Patrick Nuo dhe ka rregjistruar edhe një këngë me të. Esh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Arberie Zenuni

Vlora Vejseli

Kristina Vreshti

Anita Musliu

Nita Bahtiri

Lady Cherry

Lejla Xhaferi

Sadie Zharki

Savjana Vjerdha

Blerina Shera

Tags: Edona Gjinaj, Edona


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet