Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Hasanaj & Turabi - Potpuri (Baresha Party 2022) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hala pa fol e di qa po don
si agjente jam daj o daj
mos tempto mos provo
jo shansa ska
E prita njo si ti
po ku m'pike moj ti
jam i zoti ta ndrroj menjen
stop nuk ka deri sa t'boj temen

Bon ti filma bon
me fjal sun ma kalon
jom femer e vendost
per ket pun mos u merakos
Bon ti filma bon
me fjal sun ma kalon
jam tipi vendost
per ket pun mos u merakos

Sdi a e ke ti seriozisht
nervat ti moj mi ke prish
njeher thash jo edhe jo
m'fal s'kom qka met bo
jom ka t'du oj loqk e omel
omel si oriz me tomel
Sa mir po din me aktru
n'Hollywood a don met qu

Bon ti filma bon
me fjal sun ma kalon
jom femer e vendost
per ket pun mos u merakos
Bon ti filma bon
me fjal sun ma kalon
jam tipi vendost
per ket pun mos u merakos

Kthehu knena ti ka un
se me ty kam pun
mos fol e di qe m'don
shoqja jot me informoj
Fundin zor e ki me gjet
i sigurt me fjal te huj
qfar dashnije bre djal shuj
shuj shuj me mu mos luj

Mos e lodh ti zemren
mos e mbaj sekret
nuk e kam un plan
mu dorzu aq leht
Ma lexove mendjen
sa i dijshem je
qdo ndjenj qe e kam per ty
n'zemer ngjitet si magnet

Me qellim t'kam provoku
me testu a je per mu
tash du me dit edhe meu bind
e fitove zemren qe ke prit
Per qefin tem u ba situata
mu e ty na ka desht nafaka
se mendjen krejt qaty e pata
tu ti kqyr storit kalojke nata

Mos e lodh ti zemren
mos e mbaj sekret
nuk e kam un plan
mu dorzu aq leht
Ma lexove mendjen
sa i dijshem je
qdo ndjenj qe e kam per ty
n'zemer ngjitet si magnet

Extra tallava te baresha party
flak flak e bojna na
Edona dhe Turabi
Extra tallva me zemer ju knojna
atmosferen veq per ju e bojna

O ne ket veno hajde
jena mbledh shoqnia
jena mbledh shoqnia
ja ka nis me knu
Turab Gjermania
Turab Gjermania
i knojm Zvicres
o qysh osht mas mirti
o qysh osht mas mirit
e hajde do ta kallim
o sikur qibriti
o sikur qibriti
rreth em rreth i rash o
dola n'Amerik
e dola n'Amerik
jav bojna qefin me tallava muzike
tallva muzike
knaqu sonte
knaqu sonte se
sun e gjen ket dit
te Baresha o hajde
do ta bojna hit
o do ta bojna hit

Ja li ja lej lej of of
jaman of of of
Tallava per qefi
o me stila t'rona
o me stila t'rona
me zemer e shpirt
knohet diaspora
o knohet diaspora
nomin e bon
o veq per ju Edona
o veq per ju Edona
kalle kalle sonte
o kalle krejt venin
a kalle krejt venin
o sa na fort ja dina
o ja dina renin
o ja dina renin
e kalum o kalum
mija kilometra
mija kilometra
e ka po dalin shqipet
anemban i kena
anemban i kena
Edona Hasanaj & Turab Hajolli
Publikimi: 11/10/2022
Muzika & Teksti: Jeton Toni
Executive Producer: Afrim KolgeciEdona Hasanaj & Turabi - Potpuri (Baresha Party 2022)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Baresha Party 2022)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Baresha Party 2022)", por nuk këndohet nga Edona Hasanaj & Turabi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Edona Hasanaj:


Komente 0