A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Llalloshi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  179
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Edona Llalloshi is a very famous singer of Pop music. Edona që në shkollën e ulët kishte filluar të mësoj muzikën. Ka të mbaruar shkollën e ultë dhe të mesme të muzikës. Ka studiuar dhe në Fakultetin e arteve, drejtimi i muzikës. Pas saj qëndrojnë shumë koncerte, çmime e suksese. Këngëtarja Edona Llalloshi ka marrë pjesë nëpër shumë festivale shqiptare si: ”Akordet e Kosovës”, kur ishte fëmijë, në "Show Fest 1996", "Zambaku i Prizrenit 1997" ku dhe fitoi vendin e parë, "Polifest 2002", ku fitoi vend...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Hallall Te Qofte (2018)

Live 2015 (2015)

Live (2012)

Romanca (2010)

Hitet (2010)

Pikë Në Zemër (2006)

S'dua Hiç (2004)

Borxhi I Dashurisë (2002)

Mikja E Pare (2000)

Djali I Kosoves Trime (1999)


» Add A Song »

Romanca
Hallall Te Qofte
Nuk Harrohet
Pa Ty
Dite Per Dite
Hape Zemren
Sonte
Shiu I Veres
Pikë Në Zemër
Për Ty Po Flas


Translations (3)


Related Artists:

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Mariza Ikonomi

Soni Malaj

Elsa Lila

Bleona Qereti

Anjeza Branka

Rozana Radi


Tags: Edona Llalloshi, Edona Lalloshi, Edona Llaloshi

Edona Llalloshi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019