Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Motiv I Ri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Motiv I Ri" kënduar nga Edona Llalloshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Justina Aliaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lalala, lalalala
lala laa

sot një motiv të ri
po fishkëlloj mbi torno tuj punu
për ju o shok për ty e shtrenjta tokë
për ty sykaltër që fort të du

i drojtun është, i thjeshtë dhe naiv
djali që dashuroj

por ai është gati me u bë ballë stuhive
por ai është gati me u bë ballë stuhive

prandaj kur para tornos i kaloj
motivin tim gazmor unë fishkëlloj, fishkëlloj.

Pranë çadrës së fushimit në pushim,
tuj vrejtun pushkën bie në mendim
porsi një në çetën partizane
ndërsa gjëmojnë përqark malet vigane

e gurgullon për jetë në këngë...
mes malesh të larta zë plot gaz marshon
përmes malesh zë plot gaz marshon

kur flladi fryn, era ulëron
bashkë me ty djalë,
kur sulemi në aksion, fishkëlloj
lalala, lalalalalala, fishkëlloj

Publikimi: 04/12/1997Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:


Komente mbi këtë këngëEdona Llalloshi - Motiv I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motiv I Ri".
3. Video është e këngës "Motiv I Ri", por nuk këndohet nga Edona Llalloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.