Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Vatoci - Hala Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12Yjet ta kallxojnë
Rrugën për te unë
Nëse renditen me kohë, me kohë
Deri atëherë unë ko me qenë
Tuj i shiju ujnat e ambël
Tuj ecë n'kpuctë e mija
Edhe nëse mi vrajnë kambët

Hala ti shoh unë floktë prej derës
Edhe dritën që t'thehët prej synit t'qelqtë
Hala ti shoh unë floktë prej derës
Edhe dritën që t'thehët prej synit t'qelqtë

Tash po ta vnoj nji çorshaf të bardhë
Mbi trupin tand të zbehtë, të zbehtë
Deri herën tjeter kur kryqohen vijat e dorës
T'pres tuj ecë mbi akrepat e orës

Hala ti shoh unë floktë prej derës
Edhe dritën që t'thehët prej synit t'qelqtë
Hala ti shoh unë floktë prej derës
Edhe dritën që t'thehët prej synit t'qelqtë

E mbjella grunin për me e korrë
E tash pe pres kohën
E mbjella grunin për me e korrë
E tash pe pres kohën
Edona Vatoci
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/10/2015
Muzika: Edona Vatoci
Teksti: Edona Vatoci


Edona Vatoci - Hala
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hala".
3. Video është e këngës "Hala", por nuk këndohet nga Edona Vatoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Edona Vatoci:


Komente 1