A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eduart Jubani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Eduart Jubani is a very famous singer of Easy Listening & Shkodra's Traditional music. Eduard Jubani, djaloshi shkodran 16 vjecar i erdhi skenes shqiptare si kengetar (kapi majen e skenes se kenges, sepse ne ate moshe te re kendoi ne Festivalin Kombetar te Kenges ne Radiotelevizion), me nje ze brilant, shperthyes, timbrik... "Fati" i tij ishte, sepse ne ate moshe te rinise se tij, me ate ze shperthyes, nuk mund t'i kendonte dashurise; dashuria ishte "burgosur" dhe "internuar" nga komunistet e kuq, pushtetaret sundues te Shqiperise....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Olen Cesari

Kastriot Tusha

Young Zerka

Sabiani

Gaqo Çako

Dr. Flori

Luan Zhegu

Sergio

Djwron Don

Genti Lako


Tags: Eduart Jubani, Eduard Jubani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019