Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Eduart Jubani - Për Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/03/1987

1987-02-28T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1987Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Për Ty" kënduar nga Eduart Jubani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dario Zela - Për Ty

Syt ti mi ke marre,du me t’pa un cdo dite
Zemren ti ma fal,sdu me tlon un me ik...
Ti prek un duart dhe buzet e tuajjajaj
E me ngadal me thua,zemer pa ty kam frike

Ref
Besom do jemi bashk,asnjeher vetem ti sdo jesh
Shtrengom e fort me mbaj,kur te kesh ftoht pran do me kesh
Uoooo uoououoo
shtrengom e fort me mbaj,asnjeher vetem...
Vetem ti sdo jesh


Te them ktu do jem,ktu do jem per gjith jeten
Me ke syt kam tek ti,un tek ti e kam zemren
Te ndjej si heren e par,kur mu bam boni zemra
Per ty ja vlen sikur ta falja dhe nje jete

Ref
Besom do jemi bashk,asnjeher vetem ti sdo jesh
Shtrengom e fort me mbaj,kur te kesh ftoht pran do me kesh
Uoooo uoououoo
shtrengom e fort me mbaj,asnjeher vetem...

Vetem ti sdo jesh

Albatrit Muqiqi - Për Ty

Po du m’tfal
S’po du me ni
Se ça kam than
Per ty dashni

Po du me t’pa
Se mir e di
Ti sa m’ke dasht

Jo as ni her
S’kom me t’harru
Se ça ke ba
Ti veq per mu

Jo as ni her
S’kom me t’harru
Se ça ke ba

Mendova vetem disa net
Po faj pata veq un
Pa ty nuk isha rehat
Shumë pishman qe ty t’kam humb

Se une veq ty po du
Veq ty po du
Veq ty po du ma shumë
(2x)

Po du m’tfal
S’po du me ni
Se ça kam than
Per ty dashni

Po du me t’pa
Se mir e di
Ti sa m’ke dasht

Jo as ni her
S’kom me t’harru
Se ça ke ba
Ti veq per mu

Jo as ni her
S’kom me t’harru
Se ça ke ba

Se une veq ty po du
Veq ty po du
Veq ty po du ma shumë
(2x)

Po du m’tfal
S’po du me ni
Se ça kam than
Per ty dashni

Po du me t’pa
Se mir e di
Ti sa m’ke dasht

Jo as ni her
S’kom me t’harru
Se ça ke ba
Ti veq per mu

Jo as ni her
S’kom me t’harru
Se ça ke ba

Po du m’tfal
S’po du me ni
Se ça kam than
Per ty dashni

Po du me t’pa
Se mir e di
Ti sa m’ke dasht

Silvi Mema - Për Ty

Ke kohë që ndihesh si i lënë në harrim
Zërat në mendje jo nuk kanë më kuptim
Të flasin hijet nën çarçafin e pistë
E të thonë s'e jeton pa qëllim

Kur në pasqyrë shikohesh, veten s'e njeh
Dhe pse tiparet janë të njejta si dje
Arrin të shohësh vetëm një zbrazëti
Mungon shpirti që djallit ja dhe

[REF.:]
Mos harro
Se pa ty ndalet bota
Mbijeto!
Zgjate ti dorën tek ata që do
Me ikje mos i dëno

Kur errësira të mbulon pa mëshirë
të zë paniku, e ke trupin e ngrirë
sfidoje veten e më shiko në sy
Të betohem do bëhet më mirë

Kam qenë dhe unë si ty burgosur në terr
Asgjësë i lutesha "ti eja më merr"
Ndaj më beso kur them se dhimbja kalon
Eja bashkë ta kalojmë këtë ferr

[REF.:]
Mos harro
Se pa ty ndalet bota
Mbijeto!
Zgjate ti dorën tek ata që do
Me ikje mos i dëno

Kur të ndihesh vetëm,
më thërrit në emër,
do të vij sa herë ti do

[REF.:]
Mos harro
Se pa ty ndalet bota
Mbijeto!
Zgjate ti dorën tek ata që do
Me ikje mos i dëno

Mbijeto!
Se pa ty ndalet bota
Mos harro
Zgjate ti dorën...
Ata që do me ikje mos dëno

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Eduart Jubani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet