Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Edurne

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
 • Emri i Vërtetë:
 • Edurne García Almagro
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Edurne është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Edurne García Almagro, e njohur si Edurne, është një këngëtare spanjolle, aktore dhe prezantuese televizive. Ajo u rrit në famë në fund të vitit 2005, kur ajo audicionoi për shfaqjen televizive talentet Operación Triunfo në Telecinco. Ajo përfaqësoi Spanjën në Eurovision Song Contest 2015 me këngën "Amanecer". Edurne filloi të ndiqte audicionet si fëmijë. Në moshën 9 vjeçare, ajo u bë anëtare e grupit muzikor të fëmijëve Trastos. Ajo gjithashtu k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Poli Genova

Eleftheria Eleftheriou

İrem Derici

Paola

Shy'm

Elena Ristevska

Indila

Jennifer Peña

Dulce Maria

Maite Perroni

Tags: Edurne


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet