Edward Maya
Edward Maya

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Eduard Marian Ilie
  • Vendlindja:
  • Bukuresht
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Qershor 1986
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Edward Maya është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Eduard Marian Ilie i njohur si Edward Maya është një performues, DJ, kompozitor, tekstshkrues rumun. Ai u diplomua në "George Enescu Music High School" në Bukuresht, ku u shpall edhe si më i miri i vitit. Në vitin 2006, Maya ka punuar me shumë se artistë të tjerë rumunë si Akcent, Vika Jigulina, Blaxy Girls, DJ Sava, DJ Rynno, Payam Forghani dhe Liviu Hodor. Ai ka punuar edhe në këngën Tornerò, i cili është kryer nga Mihai Traistariu në Eurovi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0