Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edyy - Semi Maturant Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

prej 9 vjete me ju
tash shtir e kem mu nda
pom doket si enderr
kur menoj qe skem mu pa
sa koh t´mira kalum
sa sene perjetum
sa humori n´klas ton
shum her u gzuum
sa muhabbete tmira
9 vite shpejt kalun
po menoj qysh shkun
pom kujtohen su harrun
edd a po ikim
qet ore hiq spo hijm
po dalim po ikim
masi krejt po vijn
gjdo nxans i bon kto sene
interesant mos doket
edhe aj qe msoon
edhe aj qe rrokeeet
kaniher e lyp me daL
shum her e Lyp me msu
arsimtart mi nguu
e kan per ty edhe per mu
e kan obligim
ka e mire met drejtu
nese ti zdon mi ngu
shum keq je tu vepru
semimatura u afruu
shum jan me Lot nsy
kjo nat asht per mu
kjo nat asht per ty

pom dhimen do shok
qe sjan me neve sot
qe shum vjet jan ner tok
pse i morre o zot
krejtve na mungojn
kerkush smun mi harru
shoqnia dhe familjet
per ju jan tu mendu
veq n´endrra ju shohim
n´zhganderr menojm
i shoh tjert tu u knaq
kohen qysh e kalojn
lujn n´oborr t´shkolles
shkojn naper shpijaa
dalin me shoqnii
muu spom heket merzia
nisem krejt shoqnia
semimaturen me festu
do me lot nsyy
e tjert tu u gzu
bajn plane per shkoll tmesme
ku dojn mu regjistru
do kshyrin me punu
skan pare me vazhduu
tham zot bane mire
krejtve qoj t´mira
jepja jeten dhe shneten
plotsoja kto deshira
t´varfnit n´dihmooj
se njerzimi si ndihmon
krejt kshyrin per veti
i varfni ska qka bon

do nxenes sjan hiq
ka lule per mi banka
nanes vet i kujtohet
kur i sheh tjert me qanta
bertet o all-llah
pse e morre djalin tem
edhe shokve i mungon
krejtve zemra i dhem
nime jan raste t´rana
edhe mu mdhimen shum
jetimat qe skan pare
po jesin tpa shkollun
kerkush si ndihmon
shpirt kerkush spo ka
djalit vet ja ban qefin
per tjer ska gjyna
u detyru me lan shkollen
shoqnien arsimtart
tash rrin te shpija
se si ndihmojn shqiptart
krejt kshyrin per veti
per tjeter kon s´merziten
kan po pare teper
shkojn ndeti rreziten
kaniher tham pse skam
krejtve i kisha bo mir
pasha zotin mkallet zemra
kur pi sho qe sjan t´lir
dalin kshyrin lypin pun
kerkush doren sja ngjet
2 sene i perfshina
fletat krejt realitet

Ky tekst u dërgua nga  besartaPublikimi: 21/11/2009


Më Shumë Këngë Nga Edyy:


Komente 2


Edyy - Semi Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Semi Maturant".
3. Video është e këngës "Semi Maturant", por nuk këndohet nga Edyy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.