A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eglantina Toska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  51
BIOGRAFIA: Eglantina Toska është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme dhe popullore qytetare. Eglantina Toska, një bilbil i këngës së Shqipërisë së mesme, jugut e veriut, një ndër zërat më të bukur të muzikës popullore qytetare shqiptare. Një profesioniste e muzikës popullore e konfirmuar dhe si këngëtare profesioniste nga Ansambli ISUF MYZYRI prej 10 vitesh dhe gjithashtu me titullin Artiste e shquar e qytetit të Elbasanit, ajo ka përfaqësuar muzikën shqiptare në shumë vende Brenda dhe jashtë kufinjëve. Karriera e saj ka nisur që herë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Bukurine Ma Dha Mamaja (2011)

Aj, Aj Bukale (2007)

Femra Fut Shejtanin Ne Shishe (2005)

Bel Holla (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Elbasan I Bukur
Katjushka & Gajdja
Pipezat E Reja
Doli Goca Ne Penxhere
Femra Fut Shejtanin Ne Shishe
Potpuri
1000 Lezete
Ku Je Sonte
Thellenza
Gocat E Nimetit


Artistë Të Ngjashëm:

Suzana Qatipi

Irma Gurakuqi

Alma Velaj

Ema Bytyqi

Entela Ilirjani

Sevi

Sidorela Kelmendi

Burbuqe Rada

Liliana Kanina

Lumnije Menxhiqi


Tags: Eglantina Toska, Eglantina, Englantina

Eglantina Toska në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019