Egzon Pireci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Egzon Pireci është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Egzon Pireci perndryshe XONI, hodhi hapat e para te muzikes i hodhi bashke me kengetarin e mirenjohur shqiptar Hekuran Krasniqin. Ai gjithashtu u be i njohur edhe me pjesmarrjen e talent show-it shqipetar The Voice of Albania ku arriti deri ne gjysmefinale. Në Maj 2013, Egzon Pireci merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Pse Te Doja". Në Nëntor 2013, Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Te Dua Sa Havan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareKëngët Më Të Bukura Popullore (2016)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Forever
Zemer Qysh Je
Maraklike
Bravo Të Qoftë
Zoti Ta Kthefte
Amor Mio
Ndjeje
Mazamakeq
T'kom Gjithçka

Më Shumë Albume:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Lind Islami

Yll Limani

Enur Pakashtica

Qendrim Pllana

Gëzim Gashi

Red Bloody

Vali Kuqi

Petrit Geci

Albatrit Muqiqi

Gzim Ukiqi


Tags: Egzon Pireci, Xoni

Krijo Një Kartolinë