Audio

Egzon Pireci - Mi Dhe Flakë Mallit Tim  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/04/2016

2016-04-06T16:32:03

Këngë e albumit:

"Këngët Më Të Bukura Popullore"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mi Dhe Flakë Mallit Tim" kënduar nga Egzon Pireci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dafina Dauti & Tafil Kurtishi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

[Dafina Dauti:]
E kujtoj me mall nje jet ne agim
do tkem ty valle lule n'perqafim

[Tafil Kurtishi:]
Si zane mali je trupin si selvi
synin zjarr e ke buzen si qershi

[Bashke:]
Haj mi dhe flake o mallit tim
trendafil i mulu me ves
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres
N'prehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri

[Dafina Dauti:]
E kujtoj me mall nje jet ne agim
do tkem ty valle lule n'perqafim

[Tafil Kurtishi:]
Si zane mali je trupin si selvi
synin zjarr e ke buzen si qershi

[Bashke:]
Haj mi dhe flake o mallit tim
trendafil i mulu me ves
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres
N'prehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri

[Bashke:]
Haj mi dhe flake o mallit tim
trendafil i mulu me ves
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres
N'prehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'riMë Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:

Më Shumë...