A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Egzona Salaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Ulqin 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Egzona Salaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare, popullore shkodrane dhe klasike. Që në moshë fare të vogël babai I saj i cili është kengetar dallon talentin e saj për muzikë. Që e vogël është marrë me aktivitete. Shkollen e mesme të muzikës e vazhdoi në Shkodër në shkollen “Prenkë Jakova” për kanto. Egzona ka marr pjesë në shumë koncerte e festivale si per muzikën klasike ashtu edhe për muziken tradicionale dhe te lehtë. Gjatë viteve qe kaloi ne shkollen e mesme në Shkodër u angazhua në kobcerte të ndryshme ne Teatrin Migjeni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Irsa Qosja

Artemisa Mithi

Klea Balukja

Xhejni Lito

Semi Jaupaj

Desara Smakaj

Nertila Selmanaj

Linda Sadiku

Aurora Kapo

Enxhi Kumrija


Tags: Egzona Salaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019