Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ekrem Gj - S'po Kuptojnë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'po Kuptojnë".
3. Video është e këngës "S'po Kuptojnë", por nuk këndohet nga Ekrem Gj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ekrem Gj - S'po Kuptojnë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Shqip-Hop N'gjuma"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Fjal t'urta, fjal t'buta gjithkush t'njejtat fjal, fjalt kurva! Pi perserisin ton diten e gate jom pi me fjal ton naten qut e ton diten rate Kallxoma dallimin popullata botes e tepert e fmijt hala ka lindin Shit, kerkuj s'i han botha per tjetrin mushjau xhepin pare, edhe baben e vet e vjerrin Man, kjo o' bota prano nuk ki qa bon paqes lamtumire kur stuhin perqafon pimpin, qa ka t'keqe? Po foli me simbolizem nese e shtrengon bothen edhe ti e sfidon krizen Sun rezistoj, n'qdo kong e perseris: kur ki pune me idiot, asni llaf mos e nis Edhe dostat si bora, hupin mu nxe vakti dhifqat ma shum vlejn t'dekt per zgati! --

Fjale t'urta, fjalt tua mire po tingllojn si kpuca t'reja, t'njejtat fjale vizllojn kur pe kqyrin njerzt ma mire qka po thu ... nuk po kuptojne --

Tradhtia s'harrohet pimpin, si me shkru n'beton njeri qe s'e run veten, s'e run kerkon Fmija llamen e Aladinit e ferkon se ka ni qe mas ni kohe dikun shkon! Ondrrat t'majn gjalle, ondrrat rrena realitetin e pershkrujm po n'ondrra flejna si hipnoze, nale driten nihna i varfun n'dore pareliken! Paret s'jon gjithqka kur i ki n'xhep sa shpejt senet ndryshojn kur nuk ki sen Ikal me kap lapsin me shti ner duks me pare rrnon si king po me shkolle si kerkush! Thojn "shurdhes ja pelqen" nin krejt po kur te vet veq t'kqijat i permen si inatgjit e plast... veq adhurust e mi po nijn asnjo shurdhana, ptu nonen krejt tripat mi dijn --

Fjale t'urta, fjalt tua mire po tingllojn si kpuca t'reja, t'njejtat fjale vizllojn kur pe kqyrin njerzt ma mire qka po thu ... nuk po kuptojne --

Njeri munet mu vlersu qka han buk parameno qfar njeri osht ai qe han mut fole per tjert po tjert s'e bojn hesap hin n'sevap najkush najllaf me bo me zgat Fakit, inspirimin e gjen kur s'e lype edhe gjaku del pi varres kur s'e shtype Edhe terri loton kur driten e dheze cigarja t'pihet qat'her kur nuk ki qysh me dheze! Ai qe s'ka mut n'both, ai e kalle me rrena sa ma i vogel kryte, qaq ma e madhe menja! S'kan faj, s'e dijn kuptimin e njersve me vetbesimin ton e fiton besimin e tjerve Po kallxom... nese une foli pafund at'her fundi nuk koka knej, paska shku n'katun! po foli me njerz si me fol me mure o zot sikur femnat qe s'kuptojn perveq nese e thu me lot! Sikur femnat mujoret qe menxi spresin mu kry sikur femnat e killavta n'klipe qe i qesin me kcy Sikur femnat ashiqare seksin ta shesin nersy kur s'ki pare n'xhep e blen po kur ki sen s't'vyn! Sikur... po foli n'vesht t'shurdht nashta mangupi m'kupton qat'her kur met n'burg kur del harron, kur t'sheh t'kujton nuk t'fol kur kalon, nuk t'njeh kur t'takon


Më Shumë Këngë Nga Ekrem Gj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet