Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ekrem Gj - Go Home Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


[Verse 1]
Bang dat! Zeshki, Eki bangin' hard
m'njekin, o daj, tu fry me do sene qe moti i kom pasë, tash jom n'tjetër faze!
Nuk nalna edhe krejt me dashtë
kurvat i lo t'kafshume n'gjysë si molla, lirisht thirri Macintosh!
Kta jon ushqim tu m'hec para syve, i pjeki n'skarë
shkelen n'fyt pa marrë parasysh a jon djem t'mirë apo djegin kashtë!
"S'i kan puntë mire, Eki, jon ka hekin" nashtë
fejkat dikur desin, n'fund veq rillat mesin gjallë!
Fejkat dikur shterrën e s'kan buk me hongër, nashtë
boll i manë ngijtë inati qe un pe majë kuletën t'trashë!
Komtë nër zall, dmth. ja po foli për Ekin n'pllazhë
ja tjetrin nër dhe, cilado koftë dmth. o' tu ju thy qitij Ekit n'rrajtë!
Tu qitë mikstejpa thuse jon ka m'njekin dajtë
s'po di mu nalë, ndash n'midis dimnit vi më t'kallë!
Gjizzle, sun m'përmen pa menu për 8-she
i vetmi liricist qe bon muzikë veq mi shprazë epshet!

[Hook]
Chill man... Eki vjen me tjetër flow, home
"If you don't go hard, then might as well go home"
Ek gutu ushqej kta zogj, jon ka t'presin
lirika jote jau hekë kafezin!

[Verse 2]
Fluturo i lirë, kudo qe t'shkojsh be birë
qe t'shet men dikush për lirikë, mos prito më m'thirrë!
Hajnë snera veshve, kicka gojës
senet e Ekit zjem si spotat e Rita Orës!
Senet e Ekit certified HOT pi 2000-at e hershme
hala njerzt jon metë me qivita veshve!
Qysh thash, Eki hot pi fillimit 2000-av
tu qitë flakë pi gojës pi qe i ka formu Infinitat!
Bashk me Kejin e Ghostin, leje be dosti
na 3-të jem kon Infi kta tjert jon dashtë me marrë leje be dosti!
A rrnon a shkon at punë veq Keji e vendos
kallxoj Ekit t'i qoj ujqit t'i shtrijnë për dyshemeje bre dosti!
Qata s'o qudi qe m'thirrin baba i dissave
se me rima ja kom qi nonën kogja do pisave!
Tash i shtrijë komt sefa, boss si un s'ki pa
hajde merre femnën tone se po m'pengojnë komt e saj n'qafë!

[Hook]
Chill man... Eki vjen me tjetër flow, home
"If you don't go hard, then might as well go home"
Ek gutu ushqej kta zogj, jon ka t'presin
lirika jote jau hekë kafezin!
Ekrem Gj
Publikimi: 01/12/2012
Miksim & Masterizim: Ekrem Gj.
Label: Infusa MusicEkrem Gj - Go Home
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Go Home".
3. Video është e këngës "Go Home", por nuk këndohet nga Ekrem Gj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ekrem Gj:


Komente 0