Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ekrem Gj - Zhage Fort

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhage Fort".
3. Video është e këngës "Zhage Fort", por nuk këndohet nga Ekrem Gj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ekrem Gj - Zhage Fort  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Hakmarrje"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00[Verse 1]
Back in this shit, Gjizzle motherfucker
tash qe jom kthy orginall tetsh, Infinit!
Pa tesha pa sen pa fitted, sado larg mu kon
ju nijë tu fol se kom vesh Infinit!
Get it? Sun rrej sun thom qe s'jom
njo nër ma t'rexht qe ka me kallë dejsa t'del n'pension!
Kshtuqe kur t'thom jom ma i qarti n'shqiphop
mos meno qe e vnoj sholën n'dry kur thom "I got this shit locked"!
Rrijna low, edhe toka dridhët kur vijmë n'at anë
tjertë s'i nijmë qa thojnë
Kto fjalë kta bita i qpojnë si siringa t'hollë
e mlojnë gojën me dorë kur për Ekin dojnë me fol, tutën se ky tipi pi dhijka n'gojë!
Shyqyr jom shurdhan për bullshit, s'pi nijë qa thojnë
qilliti n'Facebook nëse du me ni qa biqat thojnë
Biqat thojnë: "Ek, hini komercit, dawg"
2-3 diplloma n'shokë, kta qe sa tu ngelë n'sintaksë
Ka me dhunu këtë flow veq me demonstru qa liricistat bojnë
mi lon tjertë me gishta n'gojë mayne, s'nalna dej t'i eliminoj krejt biqat n'lojë fam
Hakmarrje, diamant n'kit lloq
nonstop tu e pru ata qe po mungon n'shqiphop, rillin!

[Hook]
Listen up, un' e zhagi fort
8fish qihesh si 8 gjakovar mi pasë n'kadë
S'ki qa m'shet men për shqiphop, zeshkan
e kom n'dry hiphopin, qelsin e kom mshefë n'pidh t'mamit ton'
--
Un' e zhagi fort
un' e zhagi fort
Une, un' e zhagi fort
un' e zhagi fort

[Verse 2]
Tash prap hina n'flow, me refren pa refren, pe dojnë karin tem
a parën tem, shqiphopi metët i dekt pa Ekrem, maje n'men
Edhe me thonë ka ni fjalë n'rresht
apet n'krahasim me tjerë del ma i ronë mesazhi jem!
Eki t'i len rreshtat n'fyt si mi shkru n'SMS
tinglloj zjem ndash me inqizu n'booth, ndash n'Mercedes!
S'besojnë që i kom pas puntë keq
kur i kallxova qe "Shqip Hopin" e kom inqizu n'kerr tem, dosti dulë meq!
S'ka lidhje ku e bon a qysh e bon
përderisa pëlcet kur dropirat menxi s'presin e kyçën ton'
Qisaj i thom hustle n'shqiphop
shum puntorë krahu po veq ni boss o' n'shqiphop, Eki!

[Hook]
Listen up, un' e zhagi fort
8fish qihesh si 8 gjakovar mi pasë n'kadë
S'ki qa m'shet men për shqiphop, zeshkan
e kom n'dry hiphopin, qelsin e kom mshefë n'pidh t'mamit ton'
--
Un' e zhagi fort
un' e zhagi fort
Une, un' e zhagi fort
un' e zhagi fort


Më Shumë Këngë Nga Ekrem Gj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet