Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ekrem Gj - Pa Kushte

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Kushte".
3. Video është e këngës "Pa Kushte", por nuk këndohet nga Ekrem Gj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ekrem Gj - Pa Kushte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Hakmarrje"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00Dujëm pa kushte ose mos m'dujë hiq
qyrja potezat, ec e mos i thujë biq!
S'ki qysh m'keqkupton kur une ta shkrujë shqip
letër grrithse n'gishta, nëse t'kruhët un' ta krujë flliqt!
They famous, they ain't fuckin wit'chu
see, to me that's a non-issue!
Magnet për taksirat n'qdo vend qe shkoj
gjinja vagën nër sjetull tu m'matë qdo dit sa peshoj!
Albumet i paketoj, po kta e injorojnë punën dukat që e boj
ju intereson veq pritën a pe lshoj!
Gojehapun tu pritë bitën kah pe qoj
fmive rritën jau shpejtoj kur Infinitin jau spjegoj!
Kur rillin e thurri qe 5-vjeqari me kuptu
për t'mdhej e majë thjeshtë se do mujnë veq pi fjalve mu trullu!
E majë thjeshtë, s'ka nevojë për protokol
nuk o' problem nëse m'ke harru qe apet t'njoftoj:
Un' jom Eki, qaj tetshi, qaj i felli
kah keshi, kah karta, qa kan jau qferri!
Amo dallimi o' un' e boj për adhurusë t'vërtetë
qata del pi shpirtit se nuk jom tu e shkru për tezgë!
Jom tu e shkru me djersë, kërkoj ndjesë
nëse dokët leht prej jashtit, po pamja t'mashtron!
Si fama qe t'mashtron, e si ti qe vazhdon
si gllup menon qe nxerr pare pi pleshtit, veq gabon, homie!
S'po besoj qa po shoh me sy t'mi
fejki tu u ekspozu, m'dokët pe shoh për s'dyti
a për s'treti a s'katërti, zdi t'satën her
e njejta përsëritet si mu sillë trakë n'ven!
Bovaki tinglloj pesimist kur thom ksi fjalë
po veq pse fol shqip s'i thom shqiptar!
Veq pse repovatë shqip homie
s'dmth qe i rrin dhezë nëse e kallë gjith homie!
Shpresoj qe kurr nuk ki me pasë 1 biq homie
shpresoj s'ki me qu n'pidhsamës për 1 biq homien!
A je biq, homie? S'ka lidhje qfar gjinije ki
mos bo najsen qe nuk t'ka hije, G!
Un' kërkoj falje për tjerë
qe e shohin hiphopin si lopë për pare me mjelë
ec e mos e kqyr si gjynah bre balin e mjerë
qe famën me pare e blenë, un jom shqiphopi kush kari je ti?!
Un' jom Eki, qaj tetshi, qaj i felli
qaj Eki bre, qaj i keqi, qaj i mjeri!
Dallimi o' un' jom i keq për t'keq
ti met i dekt nëse gjun fellsh n'tetsh!
për ata qe e bon biznis
kallxom qysh knohët hiphopi, a osht diqka qysh knohët striptiz?
Fama hiq a po t'mashtron
a po menon qe po nxerrë pare me thasë, kallxom?
I get down for real, man I love this shit
hiphopi nepër vena, nuk e boj veq trip
nuk e boj veq shmek, kauboj n'këtë biq
dy alltija n'shokë ti rrxojnë shoktë kur jau boj me gisht!
Senet qe m'bijnë n'men e i harroj
me pas mujtë mi shkru krejt, ish duftë mi rrxu krejt
me hupë nerva, me fitu hate
gjithqka hupi n'komerc veq me fitu n'jetë!
Real, ku je? S'ka lidhje ku dush
jom koqja e Ilirit tu derdhë n'botë se qe ni kohë jom mushë
me ksi njerz t'mrapsht zdi qysh rrin marë
sa për dostllak ai ta kapë grunë, e t'hin n'farë!
Kshtuqe kur flen, flej me 2 sy qelë
ose mos u qudit kur zhuga nërsy t'vjedhë!
Fap, dora e tij n'xhep ton thuse osht i veti
qy ku e ki nanën tane, shko qije n'kofsh si tjetri!
A n'kofsh si Eki, rrnofsh si mbreti Zog
veq mos e tradhto tanin Shqip-Hop!
Kur vjen rasti mu përplase me famë, thuj stop
ti a don mu majtë n'men ton jetën e gatë si i dobt?!
A don mu kon gjith origjinal si sot?
osht leht kjo punë se sot ka gjithqka n'shqiphop!
Mos harro: diamanti n'lloq apet o' diamant
jepi njerit ni trohë famë e sheh sa osht hajvan!


Më Shumë Këngë Nga Ekrem Gj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet