Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ekrem Gj - Look B Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kta jon tima n'shqiphop qe s'kapën si centa
edhe nëse e kan kuletën e trashë si Enca
Motherf**ker ç'kapu, s'repovati me tesha
tu harxhu n'shqiphop thuse jom kapë me rrjepca
Nashta bohna si tjertë kur m'rritën flokt
e dokna si ajo gruja vocërr n'filmin "Shok"
Sun kapën me Gjizzle thuse o' ritmi dobt
qat'her qe s'jom rillë mo hajde qimni robt
O' zorr me gjetë ni raptishë t'hajrit be nanën
se gjinja e majnë shurrën ma shum se qe e majnë fjalën
S'o kurgjo mi rexhë pi t'parit dej t'mramin
dihet kush kullët n'shqiphop thuse e ka ndrru duhanin
Ekrem Gj. njo dhe i vetëm n'këtë mes
si mexhë n'familje n'fërrk t'qes!
Muj më t'dhonë shqiphop veq
harroje qe muj më t'japë vesh, biq, un' jom tetsh

[Hook]
Era rillë o' ka vjen... Kush?
Look B! Kush?
Ai qe zjem n'thes gjith bjen... Kush?!
Lej llafet, lshoma do bass qaty...

Pi qe jom kon n'beshik kom pasë gajle
duhna me kon ma i egri, babo, nuk kom qare
Sa ma shum pare, aq ma shum halle
i madhi B.I.G.G.I.E ka rrokë cicën n'maje
A din, pe lojmë shkurt pa hi n'detaje
se me hi n'detaje duhna me marrë kohë me fajde
S'po nihna n'disponim me fundos vetën, bah
m'doket sikur me m'lu grunë e me bo mjekrrën na'h
Hah, rimat m'shkojnë bashk si diftongje
ta lojnë n'gjysë si tenderat pa fonde!
Kisha pasë qef me gjetë kohë mi ngu hejrat qka thojnë bre
po parja po ma shurdhon, s'ka kush i ngon
Qata kur foli un' m'nijnë solo
nuk sillna si kali n'maicë, Polo
Kur je n'beef me dalë n'maicë holl o'
qu kap letra si heftalicë, boll mo!
Mu kujtu atmosfera parvjet
u qova repturës era, kisha vjellë rima apet
Njery qe jeton n'rimë o' ka vjen
Njery qe jeton n'rimë o' ka vjen
Ekrem Gj.

[Hook]
Era rillë o' ka vjen... Kush?
Look B! Kush?
Ai qe zjem n'thes gjith bjen... Kush?!
Lej llafet, lshoma do bass qaty...

Yjet o' fakt eksplodojnë sikur supernova
i rrudhën kraht kur ju sugjerova
Rujë a investo se mosha e bon t'vetën
ngrehësh zhag, s'o kjo lojë, bah
S'o ky kllab, it's just not the same, man
s'ta bo kush rrafsh kur situata nxehët, fam
S'o reni me shejk, kur ren t'fenën be krejt
gjinja qe e qojnë femnën përpjetë shpejt shemën nër peshë
Kohnat kan ndryshu, homie, s'i kuptojsha t'vjetrit
kur thojshin ki mu shtrengu kah xhepi
Tranohu tu e rrudhë kuletën
haverit buxhetin duhësh mu ulë me ndreqë patjetër
O' fjala për dashni, për familje e muzikë
tu munu me përparu s'jom ka kqyri mu djersitë
Apet qull, bir, kush u qu e nali klimën
n'mes neve t'5-ve, kurr s'e kom ndrru (t')qimën!

[Hook]
Era rillë o' ka vjen... Kush?
Look B! Kush?
Ai qe zjem n'thes gjith bjen... Kush?!
Lej llafet, lshoma do bass qaty...
Ekrem Gj
Publikimi: 23/10/2020
Muzika: Sicksty9
Video Produksioni: NonejmEkrem Gj - Look B
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Look B".
3. Video është e këngës "Look B", por nuk këndohet nga Ekrem Gj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ekrem Gj:


Komente 0