ELAI
ELAI
ELAI
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Mars 1999
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
ELAI është këngëtar i njohur. Elai ka lindur më 4 mars 1999 në një familje shqiptare nga Mitrovica. Singlet e tij, "Paranormal" dhe "Lale", u shfaqën brenda Top 100 Shqiptarëve në tetor 2021 dhe arritën respektivisht në top 10, megjithëse "Lale" vazhdoi suksesin e tij jashtë vendit dhe arriti kulmin në numrin 88 në Zvicër.Në të njëjtin vit, Elai kontribuoi me shkrimin e këngëve në këngën "Një herë e mirë" të reperit shqiptar Noizy. Që nga shtatori 2021, albumi i tij i ardhshëm debutues në studio është në zhvillim e sipër. I lëshuar në qershor 2021, "Nokia" arriti kulmin në numrin 32 në Top 100 pas hyrjes në tabelë në fillim të nëntorit 2021. Elai u nominua për Producentin e Vitit në Grammys 2022 në Suedi.

Më datë 20 Janar 2019, ELAI publikon videoklipin "Money".

Më datë 24 Tetor 2019, Elai publikon videoklipin "Tata".

Më datë 13 Shtator 2020, Elai publikon videoklipin "Donna".

Më datë 11 Prill 2021, ELAI publikon videoklipin "Kuku". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga ELAI. Produksioni audio u realizua nga ELAI.

Më datë 26 Qershor 2021, ELAI publikon videoklipin "Nokia". Teksti i këngës u shkrua nga ELAI. Produksioni audio u realizua nga ELAI.

Më datë 26 Korrik 2021, ELAI publikon videoklipin "Paranormal". Muzika e këngës u punua nga ELAI. Produksioni audio u realizua nga ELAI.

Më datë 5 Shtator 2021, Elai publikon videoklipin "Lale". Produksioni audio u realizua nga ELAI.

Më datë 3 Dhjetor 2021, Elai publikon videoklipin "Pise".

Më datë 30 Janar 2022, ELAI publikon videoklipin "Baretta". Produksioni audio u realizua nga ELAI.

Më datë 26 Mars 2022, ELAI publikon videoklipin "Maradona", në bashkëpunim me Noizy. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim ELAI & Noizy. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 11 Maj 2022, Elai publikon videoklipin "Lovely". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 11 Maj 2022, Elai publikon videoklipin "Njesoj". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 30 Maj 2022, Elai publikon videoklipin "Balenciaga". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 12 Korrik 2022, Elai publikon videoklipin "Ca Doni?". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 4 Nëntor 2022, Elai publikon videoklipin "Truni Terr".

Më datë 30 Dhjetor 2022, ELAI publikon videoklipin "Teta". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 20 Mars 2023, ELAI publikon videoklipin "Krenari". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 25 Prill 2023, Elai publikon videoklipin "2003". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 1 Qershor 2023, Elai publikon videoklipin "California". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 13 Korrik 2023, ELAI publikon videoklipin "Ika". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI.

Më datë 21 Korrik 2023, Ashafar, Raf Camora & Elai publikojnë videoklipin "Tiki Taka".

Më datë 29 Shtator 2023, ELAI publikon videoklipin "Benzema". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë ELAI. Produksioni audio u realizua nga vetë ELAI.

Më datë 19 Dhjetor 2023, Elgit Doda & Elai publikojnë videoklipin "Mërzia". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Elgit Doda & ELAI. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Elgit Doda.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 14