Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elda Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  90
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Elda Berisha është një këngëtare e njohur. Elda jeton jashte shtetit, por kur ka angazhime vjen gjithmone ne Shqiperi. Në vitin 2003, Elda Berisha publikon albumin e pare "Diskoteka", nen ekskluzivitetin e shtepise diskogafike FUGA. Ky album korri nje sukses te madh ne tregun muzikor, kishte 12 kenge dhe u shoqerua nga 3 videoklipe. Videoklipi "Diskoteka" parapriu albumin me të njëjtin titull në vitin 2003. Ndersa pas lancimit të albumit, u publikuan dy videoklipe të tjera të titulluar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥Kengen Mos Ta Ndalim (2012)

★★★★★

Diskoteka (2003)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Persa

Ajkuna Anxhaku

Valbona Zhuleku

Juli Ndoci

Himena Ymeri

Feride Kurti

Majlinda Dada

Enkelejda Qesku

Habibe Ostreni (Bibe)

Siciliana Mazi

Tags: Elda Berisha


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet