Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elda Berisha - Kurbetqari Qe Ka Mall Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Kurbetqari qe ka mall,
kur ben dasem krejt e kall.
Bien tupani, ciftelija.
Kallet flake qithe Shqiptaria.

Tupanxhi, o tupanxhi.
Bjeri o mor djal' i ri.
Pasunia e kurbetit
Ka me t'shkri si kripa e detit.

Ref(2.x)
Of, of, of aman.
Po bejm dasem me tupan.
Of, e of, e of, me det,
Ma te miret jan n'kurbet.

Tupanxhiu me tupan,
atmosfer t'madhe po ban.
Bjeri o mor djal' i ri,
po kendojm' per pleq e t'rinj.

Tupanxhi, o tupanxhi.
Bjeri o mor djal' i ri.
Pasunia e kurbetit
Ka me t'shkri si kripa e detit

Ref(4.x)


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli

Elda Berisha - Kurbetqari Qe Ka Mall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbetqari Qe Ka Mall".
3. Video është e këngës "Kurbetqari Qe Ka Mall", por nuk këndohet nga Elda Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elda Berisha:


Komente 0