Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eldis Arrnjeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Eldis Arrnjeti është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka studiuar në shkollën e mesme të muzikës “Prenk Jakova” në instrumentin e fagotit dhe instrument sekondar saksofon. Ka marrë pjesë në evenimente muzikore që në moshën 10-vjeçare tek “Bilbilat e Vegjël” si finalist; Fitues i çmimit të 2-të në Festivalin “Pranvera Fest” dhe Festivalin “Akullorja Fest”. Pjesëmarrës në spektaklin “Gjeniu i Vogël 7” ne vitin 2016. Në vitin 2021, merr pjesë në konkursin “Këngë moj” ku fiton çmimin e dytë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Eldis Arrnjeti

Komente 2