Elektorati Intelektual
Elektorati Intelektual

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Elektorati Intelektual është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Elektorati Intelektual është bend Post Punk/Punk/Electonica/ Post Grunge/ Post Industrial formuar mё 7 shtator 2012 nga Labinot Kelmendi edhe Libur Jupolli,pas kësaj periudhe në band vjen Alban Qoqa si bassist edhe kjo treshe e përbën fillimin e bendit,tё cilit më vonë ju bashkangjitën Gent Nimani edhe Edona Vatovci. Ky ekip e inqizoi EP-në e qujtur “DemoKroacia” nё Dhjetor tё vitit 2012. Mё pas baterist i bendit u bё Albin Abazi dhe me kёtё form...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0