Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elektorati Intelektual - Jetimi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ti tani hesht
Ferri është i msheft nër rre
Unë jetim pa jetë
Tani ti thirrëm Nanë e bab

Ti shko në atë mal
Ta mbjelli të vërtetën
Ti them Zotit të vërtetën
Për ju njerzt e rrem

Tani kthehem në jetë
Lahem në ujin e qetë
Të pastrohna nga koha që nalet
Dhe ti them vetës tung përgjithmone

Ti, më shiko
Dashuria të shpëton
Ti, shiko qiellin
Dhe, se bashk ne të fluturojmë

Ti mos ik
Nga errësira që vjen
Ti shiko qiellin
Dhe s’bashku ne të fluturojmë

Tani kthehem në jetë
Lahem në ujin e qetë
Të pastrohna nga koha që nalet
Dhe ti them vetës tung përgjithmone


Elektorati Intelektual - Jetimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetimi".
3. Video është e këngës "Jetimi", por nuk këndohet nga Elektorati Intelektual.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elektorati Intelektual:


Komente 0