A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eleminimi - Fund E Krye


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/03/2011

2011-03-09T19:54:18

Puna n'rrug rruga n'pun sdin prej saj se cka pret
me tra n'men me ba muzik mo nuk e vet at rrealitet
tash njizet(20) e sa vjet Fleten ngjit mas cdo nate
thirri n'emer e besoj n'zemer fjalt e mija si te shpates dalin
n'shkrim deklarate kto jon fakte si flasin
hallki kan ...... po tona ne shtet perplasin e vrasin
shohin shok e ja kerrcasin n'raki hasmin e thrrasin e lsho shpirtin n'lakmi
rendsia osht njerzi lal un ja di lezetin
mos me kon me shpirt se vij e bi se shumkush e ka dhie rrepin
vetin se tjetrin se njeh edhe me e pa
kushedi sa do si t'duket robi shtiret t'ha me za
krejt aktor dojn m'u ba domethon i lojn aktrimet mrapsht
e nshkoll fillore shkolla e vjeter i zgjedh t'nximet msimet
perkufizimet destinacionet n'sy t'kres
menimet ner kujtimet nfrymzime siper dalin nshkres n'mbres
sa e pa bes osht kjo bota shkerdhat
tlen me bes besnik pa shpres me jetesen e gat
e kom ndjenjen e fort rahatona me poter
kur sillna me i kqyr rrotull jau vnoj .... n'atmosfer
si vec une spaska t'tjer shqipet i kom krejt njisoj
sic thojn ton per ven t'vetin me tropoj ven skrahasoj
piks i ja teproj i bij bash qaty ku duhet
kuptimin djal ntrimnie i dal ju krune kur tju kruhet
hajde lune kur tju luhet knej na gjujm sa her tna cohet
thune sikur i thuhet ashtu kshu ju spo thohet
kuptoni cka kuptohet e llogjikoni n'perenim
nenvlersimi nuk lejohet msojn ku msoj n'mbivlersim
deshira madhe per bashkim m'jep vler e rrespekt
e keqja n'perparim osht se kerkush nuk osht korrekt
direkt i lo n'difekt perfekt krejt pa muj me gjet
jom poet e fjala m'flet e te vdes i vertet n'flet e ne jet
nuk o leht sa do si t'duket n'zi ju prek sjau ka hek si aj si ngutet e permutet futet me menimin ku me e marr seriozisht
muzika osht si lutje nota e saj nuk del rastsisht nbisht
mos e past s'ka pse kush me ja ngjit
vazhdimisht pika i plas un me rim jau plasi nthik
ik ik se tfik i shkri lala me muzik
mkish pas fal zoti per to i kofsha fal i fal i rri
i rri ngjit sa her kom qef e qefit tem ja kan ni zonin
njerzt si besojn nvete kuptoj krejt ermal dozhlanin (eleminimin)


Lyrics submited by  dibrani111
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019