A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elena Ristevska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Elena Ristevska është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elena Ristevska është një këngëtare maqedonase. Me muzikën filloi Risteska në moshën e 16 vjet, ku ajo një konkurim fitoi. Një vitë më vonë, 2003, publikoi ajo albumin e parë (Ден и ноќ, Den i noć, Ditë dhe natë). Paralel ajo studioi gjuhën dhe letërsinë italiane. Ajo ishte pjesëmarrëse te Eurovision Song Contest 2006 dhe marri pjesë me titullin Ninanajna për Maqedoninë. Në Maqedoni u kualifikuar ajo më 4 mars 2006, ku ajo kundër 19 konkuruesë fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Paola

Poli Genova

Edurne

Jennifer Peña

İrem Derici

Indila

Eleftheria Eleftheriou

Shy'm

Maite Perroni

Dulce Maria


Tags: Elena Ristevska, Elena Risteska

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019