Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elhame Mustafa - Elira Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Qan elira n'buze dy zjarre
rrin skeletet neper varre
u flen endrrat thell ne tok
cmenden shpirtat ne at bote

po vijn engjujt nje nga nje
heshtin zemrat nuk bejn ze
fjal e tyre shpon errsiren
n'krahror e m'bajn ELIREN

REF
ne prishtine askush nuk me do
shpirti zemra me loton
e semur nga jeta
pa buk me pak shpres

ne prishtine diku n'velani
lot i kaltert qel ne sy
vdiq Elira ne liri

II
lot i kaltert qel ne sy
e leckosur neper shi
mami babi ju ku jeni
thoni zotit kam uri

nuk me blen askush cigare
as dy marka kush s'mi jep
si te vij te ju ne varre
gjithe me quajn mua te mjer

REF
ne prishtine askush nuk me do
shpirti zemra me loton
e semur nga jeta
pa buk me pak shpres

ne prishtine diku n'velani
lot i kaltert qel ne sy
vdiq Elira ne liri (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Elhame Mustafa - Elira
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Elira".
3. Video është e këngës "Elira", por nuk këndohet nga Elhame Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elhame Mustafa:


Komente 0