Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Eli Fara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  558
 • Vendlindja:
 • Korçë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eli Fara është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore korçare. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kenget...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

26 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareShkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Te Dua Per Vete (2009)

Hitet Popullore (2005)

Best Serenate (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (1997)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Eranda Libohova

Inva Mula

Parashqevi Simaku

Merita Halili

Anita Bitri

Elsa Lila

Anxhela Peristeri

Alberie Hadergjonaj

Ava Max

Gili

Tags: Eli Fara, Korca


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet