Eli Fara
Eli Fara
Eli Fara
  • Vendlindja:
  • Korçë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Maj 1967
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Eli Fara është këngëtare shumë e njohur. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kengetare, por me se shumti me Aurela Gaçen, Merita Halilin dhe Bujar Qamilin. Ajo vazhdon te punoje pa u ndalur duke realizuar kenge te reja per publikun.

Në vitin 1992, Eli Fara publikon albumin "Popullore".

Në vitin 1996, Eli Fara publikon albumin "Nostalgji".

Në vitin 1997, Eli Fara publikon videoklipin "Çupëzë Beqare Moj".

Në vitin 1997, Eli Fara publikon videoklipin "Mos Qaj".

Në vitin 1997, Eli Fara publikon videoklipin "Cu Keput E Ra Nje Yll".

Në vitin 1997, Eli Fara publikon videoklipin "Shkova Mbreme".

Në vitin 2001, Eli Fara publikon albumin "Po Te Pres".

Në vitin 2002, Eli Fara publikon albumin "Pertej".

Në vitin 2003, Eli Fara publikon albumin "Me Thote Zemra".

Në vitin 2005, Eli Fara publikon albumin "Hitet Popullore".

Në vitin 2005, Eli Fara publikon albumin "Best Serenate".

Në vitin 2008, Eli Fara publikon albumin "Te Dua Per Vete".

Më datë 7 Gusht 2010, Sinan Vllasaliu & Eli Fara publikojnë videoklipin "Dasme E Madhe".

Në Qershor 2012, Eli Fara merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Vetem Sonte".

Në Nëntor 2012, Eli Fara merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Romale", në bashkëpunim me Mangavatut.

Në Qershor 2014, Eli Fara merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Denglat".

Më datë 8 Prill 2015, Eli Fara publikon videoklipin "Me Mua Mos...". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Eli Fara merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 18 Tetor 2015, Eli Fara publikon videoklipin "Ne Ke Perendi". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Jorgo Papingji, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila.

Më datë 2 Gusht 2016, Eli Fara publikon videoklipin "Pi Raki E Nuk Dehm Dot".

Më datë 3 Shtator 2016, Eli Fara & Kastriot Tusha publikojnë videoklipin "Nga Dashuria". Teksti u shkrua nga Rozana Radi. Për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 3 Shkurt 2017, Revolt Klan publikon videoklipin "Akoma", në bashkëpunim me Eli Fara. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Florian Zyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 26 Maj 2017, Eli Fara publikon videoklipin "Molla Në Bahçe". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili. Me këtë këngë, Eli Fara merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 12 Korrik 2018, Eli Fara publikon videoklipin "Duame", në bashkëpunim me Imbro & Band. Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Rovena Dilo, Adrian Hila, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila.

Në vitin 2018, Shkelzen Jetishin & Eli Fara publikojnë albumin "Shkelzen Jetishin & Eli Fara".

Në Tetor 2018, Aurela Gaçe & Eli Fara marrin pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Zemra Rratatata".

Në Dhjetor 2019, Eli Fara merr pjesë në Festivali I 58-Të Në Rtsh me këngën "Bohém", në bashkëpunim me Stresi.

Më datë 14 Maj 2021, Mateus Frroku & Eli Fara publikojnë videoklipin "Copa-Copa". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 10 Maj 2022, Eli Fara publikon videoklipin "Nuse Xhan". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Adrian Hila.

Më datë 17 Maj 2022, Aurela Gaçe & Eli Fara publikojnë videoklipin "Babi Im". Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Adrian Hila, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Rozana Radi, Aurela Gaçe & Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga kompania Frame Company Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber   ALDOooo ALDOooo  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Eli Fara »

Komente 32