Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara - Kolazh Me Kenge Jugu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  34

Qeraxhi,o i Grebenesë dhe more
Ah qeraxhi
Të fala mi,o mi bëj nënesë dhe more
Ah qeraxhi

Qeraxhi,oh i Grebenesë dhe more
Ah qeraxhi
Paske qenë,epo i pabesë dhe more
Ah qeraxhi

Qeraxhi, oh të kam vëlla edhe more
Ah qeraxhi
Sillma burrin,e po pa para edhe more
Ah qeraxhi
---------------------------------------
Oh njëzet e pesë gërsheta
Ti numurova pa fjeta

Ti s'mi numurove dot
More djalë borzilok

Moj lajle,moj lule
Oh sa e bukur moj që më je
--------------------------------------------
As e vogël,as e madhe
Qënke cupkë namuzqare
Kur më shkon,më shkon me naze
Moj e vogëla

Moj e vogëla si drita
Sa të desha,sa të prita
Me llokume të gostita
Moj e vogëla

Sa moj,sa të desha
Epo sa më doje
Ngado vije më kërkoje
Loznje e këndoje
Si zog fluturoje

As e vogël,as e madhe
Qënke cupkë namuzqare
Kur me shkon,më shkon me naze
Moj e vogëla,oh moj e vogëla
-------------------------------------
Kush mi qan hallet e mia
Ç'u ndava nga njerëzia
Mos qaj,mos qaj
Të kam shpirt o mooj,e të kam xhan

Bini ju moj dajre bini
Juve hallin nuk ma dini
Mos qaj,mos qaj
Te kam shpirt o moj,e të kam xhan
---------------------------------------
Lonte beu,moj lonte beu
Lonte beu me agonë
E po natënë moj,natënë
Natënë në hënëzë

Natënë moj,natënë
Natënë në hënëzë
O zbathur moj,zbathurë
Zbathur në çorapetë

Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Publikimi: 01/12/2010


Eli Fara - Kolazh Me Kenge Jugu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Me Kenge Jugu".
3. Video është e këngës "Kolazh Me Kenge Jugu", por nuk këndohet nga Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eli Fara:


Komente 0