A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elia Zaharia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Elia Zaharia is a popular singer of Pop music. Elia është me profesion aktore dhe është vajza e Gjergj Zaharias, i cili punon prej mëse 35 vjetësh në arsim, ndërsa nëna e saj Yllka Mujo, e nderuar me çmimin “Mjeshtre e Madhe”, është aktore në Teatrin Kombëtar prej më shumë se 30 vjetësh. Tashmë Elia Zaharia quhet princeshë Elia Zaharia Zogu, pasi është martuar me Pirncin Leka. Që në vitet e adoleshencës, Elia Zaharia ka shfaqur prirjet e saj vokale në muzikën e lehtë shqiptare. Nga viti 1...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Spirit Voice

(Former member)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Eltina Minarolli

Erga Halilaj

Lili Gjidodaj

Rezarta Smaja

Ingrit Gjoni

Çiljeta

Eneda Tarifa

Kamela Islamaj

Jonida Maliqi

Zaimina Vasjari


Tags: Elia Zaharia, Elia Zaharia Zogu, Ilir, Spirit Voice

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019