A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elida Kryeziu

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  44
  • Origin:
  • Gjakove 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Elida Kryeziu is a popular singer. Elida Kryeziu kreu shkollën fillore në Prishtinë dhe të mesmen në shkollën Prenk Jakova. Vazhdoi studimet në Prishtinë në Akademinë e Arteve dega-Pedagogji. Pas përfundimit të studimeve në vitin 2002 vazhdoi studimet pë kanto në Tiranë. Në vitin 2006 ajo rikthehet në Prishtinë për të vazhduar masterin në drejtimin Kanto poashtu fiton edhe masterin në Tiranë. Elida njihet si këngëtare e festivaleve dhe këngëve baladë. Ende nuk mund të flasë shu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Habibe Ostreni (Bibe)

Dafina Kastrati (Gjakove)

Saranda Imeri

Elita Reçi

Behare Shala

Syzana Jashanica

Enki

Enxhi Nini

Valbona Zhuleku

Liria Dedvukaj


Tags: Elida Kryeziu, Elita Kryeziu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019