A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Elinel - Mal Me Heda


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/05/2014

2014-05-31T14:00:01

Dulë diçka prej toke vrejta
Ngul shihkam vullkan me heda
Një fushë t'mbushur me filtera
Dhe një mal të mbushur fleta
Bash në kohë të duhur gjeta
Pa u bo gips, e strejt unë meta
Se një kyçje më fryu era
Pjesa tjetër e preme n'xhepa

Pashë dy miq dhe i përshëndeta
Kishin pasur nja dy fleta
Mirëpo mua s'më kish' mbetë
Asnjë hed i vockël n'xhep
Dhe në treg ata më thirrën
Mora pelën më të mirën
Koka shkru ky mazi i shkretë
Për ni hed pa nanë me metë
Për dy pesa pelën shitëm
Dhe me vrap ne malin ngjitëm
Por n'xhandarët seç ne ramë
Tu e llepsht' ata na panë
Heu kuku qa i bana vetës
Kaq i ri me i dhanë fun' jetës
Për ni kyçje m'qoroditën
N'shpi si t'shkoj, bagëtitë më ikën

2x:
Dulë diçka prej toke vrejta
Ngul shihkam vullkan me heda
Një fushë t'mbushur me filtera
Dhe një mal të mbushur fleta
Bash në kohë të duhur gjeta
Pa u bo gips, e strejt unë meta
Se një kyçje më fryu era
Pjesa tjetër e preme n'xhepa


Lyrics submited by  metinnbb
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019