A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eliza Hoxha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  57
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Eliza Hoxha is a popular singer and songwriter of Pop music. Eliza Hoxha kreu shkollimin fillor dhe të mesëm në Prishtinë, ndërsa shkollimin e lartë e përfundoj jashtë shtetit në vitin 1994. Pas një qëndrimi të gjatë në Blegjikë, Eliza u kthye në Prishtinë ku edhe po bëhej gati për lansimin e këngës së saj të parë. Elizën e njohin të gjithë. Një bukuroshe, e thjeshtë, e veshur me një palë pantallona të shkurtra, çizme të gjata dhe një sako të kombinuar. Kjo ka qenë arsyeja se pse në fillim të karrierës së ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts

100% (2003)

No. 1 (2000)

Ti Po Shkon (2000)


» Add A Song »

Homazhe Per Prishtinen
E Dua Kete Vend
Te Dua Veq Ty
Sonte
Un Jam Si Ti
Nuk Mundesh
E Ardhmja Jemi Ne
Rruga E Zemres
Heshtja E Kanges
Heal The World

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (3)


Related Artists:

Mimoza Mustafa

Diellza Kolgeci

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Inis Gjoni

Rovena Dilo

Linda Morina

Shqiponja Muhaxheri

Fikrije Lushaku

Emine Toska

Lora Braha


Tags: Eliza Hoxha, Eliza

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018