Elizabeta Marku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  580
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Marku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Elizabeta Marku, një ndër ikonat e muzikës popullore shqiptare është një femër plot energji dhe pasion për profesionin që ka. Ka lançuar në tregun muzikor albumin e saj me vulë të kompozitorit të mirënjohur Edi Balili, i cili u mirëprit nga publiku. Sot, ajo është një ndër këngëtaret më të njohura dhe përsëri mbetet e thjeshte dhe komunikuese. E bukur, si gjithmonë dhe me shumë adrenalinë duket sikur kohën e sfidon dhe është gjithmonë në formë, s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareBest Of Elizabeta Marku (2018)

O Llokum O Sherbetli (2018)

Vajze E Bukur (2016)

Gezohu Moj Nene (2016)

Ti Me Beso (2015)

Moj Dadush (2013)

Po Digjem Prej Mallit (2012)

Moj Dashni E Vjeter (2011)

Mu Dogj Zemra

Ma Ben 8 Me 2


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Ma E Bukra Femer
Boll E Mire Pa Babe Pa Nane
Prej Kruje Erdh Haberi
Dy Lula Mi Ka Vasha
Ka Faj Syri Qe Tka Pa
Me Nje Femi M'ka G'zu Zoti
Çile Çile Deren
Hajde More Gurbetqar
T'fala Nga Mergimi
Moj E Mira Cufurake


Artistë Të Ngjashëm:

Lindita Gjoka

Alma Velaj

Irena Dedvukaj

Elma Halili

Vida Kunora

Klea Balukja

Anjeze Gjeluci

Eriselda Aliaj

Eva Imeri

Valbona Mema


Tags: Elizabeta Marku, Elisabeta Marku, Elizabet Marku, Eli

Krijo Një Kartolinë