Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eltina Minarolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  83
 • Vendlindja:
 • Pogradec 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Eltina Minarolli është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Periudha e studimeve 4-vjecare në Liceun Artistik "Tefta Tashko" ne profilin klasik, ka qenë një ndër periudhat më të bukura sikurse janë përgjithësisht. Ishte periudha që e njohu për herë të parë me skenen dhe publikun. Më pas pranohet në "Akademin e Arteve te Bukura' per Kanto, duke pas parasysh konkurrencën mjaft të madhe që ka ekzistuar aty. Nje sere koncertesh klasike dhe jo vetem në Itali koncerti "Donne", greqi "Balkan concert", Zvic...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Spotify

Komente

1 🔥Just Love Ep (2019)

★★★★★

3 (2018)

★★★★★

Dhjete(10)or Acoustic (2016)

★★★★

Best Of (2014)

★★★★★

Tek Ti Dua Te Jem (2010)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Rezarta Smaja

Lili Gjidodaj

Alketa Vejsiu

Rezarta Shkurta

Çiljeta

Zaimina Vasjari

Eneda Tarifa

Ingrit Gjoni

Kamela Islamaj

Jonida Maliqi

Tags: Eltina Minarolli, Eltina, Eltina Minarrolli, El-Tina


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet