Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda - S'do Iki Nga Kjo Toke Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Mbrëmë pa fjalë hëna shkoi,
një mëngjes i zymte agoi.
Erë e jugut shiun sjell,
Kur jehona vjen si dallge
Ikin, inkin. -Ku? Përse?
Si ciganet pa adrese.
Shkretëtire parasja sjell,
kur me vete shpirtin s'ke.
Dëgjo, po agon.
Dita, po agon.
S'do të ikim nga kjo toke.
Det e ajer do pushtoj.
Do ta hedh frymen lume
që të jemi sot ketu.
Qaj e qesh njesoj si ju,
Lot e gaz i kam pafund.
Do ta hedh frymen lumë
Që të jem sot ketu.
Treni i vjetër nuk ndalon.
Si kalvar po trokezon.
Perendimi vishet gri...


Ky tekst u dërgua nga Albi TrElton Deda
Publikimi: 01/11/2002
Festivali: Kënga Magjike 2002


Elton Deda - S'do Iki Nga Kjo Toke
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'do Iki Nga Kjo Toke".
3. Video është e këngës "S'do Iki Nga Kjo Toke", por nuk këndohet nga Elton Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elton Deda:


Komente 0