Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda - Qyteti i Vjeter (SAIX Remake) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ndjehem i vrarë
Rënkon trupi im dhe i vajzës
Që e kam pranë
Që pranë e kam...

Ti hënë e zbehtë
Ngrohi këmbët e mia të zbathura
Që ecin vetëm drejt
…ato pa adresë

Ku je ti, vajzë
Me qytetin ishim shokë
Humbëm gjithçka që deshëm
Ajo nuk kthehet tek ne

Në ecjen tënde
gjithçka sot m'u duk e zbrazët.
Qeshën me ty frikacakët
dhe ata që baltë mbi ne hodhën.

Dhe sot…
E vetme je ti perballë meje
E vrarë është ëndrra
Ndaj sytë e tu përgjumjen se duan

(refren)
Ata që flenë me zërin tonë
Pranë do na kenë
Në këtë qytet të vjetër
Ku jeta tashmë lind

Larg do të shkojmë, ndoshta jo shumë
Zemrën e lamë te ky vend ku une dhe ti
U deshëm shumë dhe deri larg
…në harrim
---------

Lotët u derdhën...
Mbi faqen tënde të brishtë
Ku koha gjurmë ka lënë
Ato i shoh

Me flokët luaj unë
Ndoshta tani më i qetë se më parë
Si në ëndërr
...ishim të dy

Ku je ti, vajzë
Me qytetin ishim shokë
Humbëm gjithçka që deshëm
Ajo nuk kthehet te ne

Në ecjen tënde
gjithçka sot m'u duk e zbrazët.
Qeshën me ty frikacakët
dhe ata që baltë mbi ne hodhën.

Dhe sot…
E vetme je ti perballë meje
E vrarë është ëndrra
Ndaj sytë e tu përgjumjen se duan


Elton Deda - Qyteti i Vjeter (SAIX Remake)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti i Vjeter (SAIX Remake)".
3. Video është e këngës "Qyteti i Vjeter (SAIX Remake)", por nuk këndohet nga Elton Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elton Deda:


Komente 0