Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Elvis Pupa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  57
 • Vendlindja:
 • Shijak 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Elvis Pupa është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ne vitin 2000 eshte diplomuar prane Akademise se Arteve,specialiteti Aktrim.Gjate viteve 1998-2003 ka qene aktor ne kompanine teatrore"OAZ" dhe ka performuar ne pjeset teatrale:"Vita Brevis" , "Nata e 12-te", "Keq e me keq", "Dashuri ne furgon". Gjate viteve 1998-2004 ka marre pjese si aktor ne festivale te ndryshme teatrore nderkombetare si Itali, Egjipt, Maqedoni, Kosove etj. Ne vitin 2004 ka mare pjese ne komedine e zeze 'Togeri i Inishm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Fatmir Hoxha

Bahri Kamerolli

Gadaf Elmazi (Dafi)

Zena Aliu

Alban Shehu

Mili Sallauka

Hysni Klinaku

Shqipri Kelmendi

D.M.K.

Profa


Tags: Elvis Pupa, Vis Pupa, Portokalli

Elvis Pupa në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet