Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  160
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ema Qazimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. E martuar me Prof.Dr. Ramazan H. Bogdani, ka një vajzë, Ershela Bogdani. Konsiderohet si një nga personalitet më të padiskutueshme të artit skenik, në fushën e interpretimit të këngës shqiptare. Në vitin 1972, kreu Shkollën e Mesme Artisitke “Jordan Misja” në Tiranë, në degën Teori muzike. Në vitet 1973-1977, përfundon studimet e larta dhe diplomohet në degën e Aktrimit, pranë Fakultetit të Artit Skenik, në Akademinë e Arteve Tiranë (sot Universi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentTrendeline Dhe Kenge


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alida Hisku

Paro

Dava Gjergji

Fatmire Ymeri

Shpresa Gashi

Nazmie Hoxha

Antigona Qena

Liri Rasha

Albina Burrniku

Gerta Heta

Tags: Ema Qazimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet