Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emin Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Emin Aliu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore vajtuese. Emin Aliu filloi te kendoje ne vitin 2012. Ai ka nje familje shume te talentuar ku vlen te permendim babain e tij Sami Aliu (tekstshkrues), xhaxhin, te njohur si Zena Aliu (kengetar), hallet ta njohura si vajzat e shkupit apo vajzat e Zenes. Më datë 2 Qershor 2012, Emin Aliu publikon videoklipin "Shkruaje N'leter". Më datë 26 Qershor 2018, Emin Aliu publikon videoklipin "Rrehni Defat". Muzika e këngës u punua nga vetë Emin Aliu, teksti u sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

5 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Edison Tahiraj

Marly

Krijel Flexy

Loni Haklaj

Stenaldo Mëhilli

Erion Ajro

Blake

Gjesti

Dario Zela

Bunjamin Cajani

Tags: Emin Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet