Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emine Toska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  232
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 46 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Emine Toska është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Aktore e kengetare, e diplomuar ne Akademin e Arteve ne Prishtine dega-aktrim kl.prof. Faruk Begolli, tash ne perfundim te Master per Regji ne Akademin e Arteve ne Prishtine. Te realizur mbi pesedhjete role ne shfaqje te ndryshme e ne dhjetera filma te metrazhit te gjate dhe atij te shkurter. Asistente ne disa projekte filmike e teatrore. Regjisore dhe menaxhere e shfaqjes "Bora e kuqe". Anetare jurie dhe musafire speciale ne shume festivale mbar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ganimete Abazi (Ganja)

Valbona Xeka

Lora Braha

Fikrije Lushaku

Aurora Susuri

Aida Baraku

Mimoza Mustafa

Eliza Hoxha

Teuta Selimi

Miranda Hashani

Tags: Emine Toska, Emi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet