Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eminem

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  142
 • Emri i Vërtetë:
 • Marshall Bruce Mathers
 • Vendlindja:
 • St. Joseph, Missouri 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 48 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Eminem është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Marshall Bruce Mathers III', I njohur me emrin e tij te skenës Eminem (i modifikuar EMINƎM), është një reper amerikan, producent dhe aktor. Eminem fitoi famë menjëherë në 1999 me daljen e albumit kryesor të tij “Slim Shady LP”, me të cilin fitoi dhe çmimin për Rap Albumin më të mirë në Grammy Awards (Viti 2000). Albumi i radhës, The marshall Mathers LP, ishte albumi më shpejt i shitur në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ky i fundit e rriti famë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Nelly

50 Cent

Will.I.Am

Marc Anthony

Akon

Enrique Iglesias

Justin Timberlake

Arash

Sting

Guy Sebastian

Tags: Eminem


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet