A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Emir - Ora 12


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/03/2015

2015-03-07T20:15:33

Ora ‪#‎Dymbedhjet‬, kjo nat shum e qet,
Syt e tu po bojn gjum, syt e mi smujn me fjet,
Ti ndoshta sheh ondrra, a un pi shoh ret,
Kur e din ku pom dhem nuk e di pse pom vet !!
Qa kom hjek ne ket jet, veq me zor e kom qu,
Me t'vertet su kon let; met harru e me shku,
N'ato rrug ku sje ti nqat mahall ku s'ttakoj,
Neper drit mdoket zi, se nzi jet po kaloj !!
Spo mendoj spo boj plan, spo ma nin as qa than,
Une nkry njo e kam, e per njo kurxho sjam,
Nuk ja vlen as roman, as kto vargje qe pi tham,
Jom i gjall jetoj jet amo jet jo nuk kam !!
Spo shpresoj per me t'pas shkurt e shqip jom tu plas,
Neper letra e kam shkru ' DIKUR E KOM DASHT NI VAJZ "
Po e du kam dashni e as kurr si hi n'hak,
Me ni vakt edhe ti um ki dasht mu hakikat !!
Skom takat jom lodh n'shpirt urrej nat urrej dit,
Po apet kur te shoh me dashni mi mbush syt,
Ti bon drit ti po zdrit, tka pas hije aj duvak,
Dikur t'gjitha mi ka mar, pram i la kejt per ni nat !!
Nuk du prap mu pervlu, du mu shpreh ti mem ngu,
Kam nevoj per qetsim, e pra kthehu mem qetsu,
Du apet met perkdhel; e me hup tu ta puth buzen,
Pi mu dashte ni kujtim, e pi mu pra e ki bluzen !!
Nuk du prap un mu djeg se ti keq um ki prek,
Ktheje koken niher mbrapa, e sheh qe veq un tkam njek,
E jam lodh n'zemer, po apet du me t'zatet,
Kisha dhon shka nuk jipet, kisha bo sha nuk bojn tjert !!
A pe vren qysh jom ba; kshtu mu hije sum ka,
Kurr skom ra sdu me ra, qona n'kom rri hala,
Sdu me sha ty met vra, du me t'pas jo mu nda,
Der at'her kur sje ma, une kom met perkrah !!
A pe sheh qysh jom ngri, ti per tjer un per ty,
Ket qiell plot me shi, e boj un me lot n'sy,
Ska rendsi mo t'kam hup a pe vren se shum shtir,
ora dymdhjet kaloj, ne mengjes ‪#‎LAMTUMIR‬ !!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019